Новости Экономика нафтогазадвокат

"Нафтогаз" змінює адвоката

base article image

НАК "Нафтогаз України" має намір відмовитися від послуг найбільшої вітчизняної юридичної компанії Magisters.

Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Він зазначив, що "Нафтогаз" розмірковує про заміну юридичного радника і вже готується оголосити тендер. "Наскільки мені відомо, "Нафтогаз" шукає заміну Magisters. Тендер буде оголошений уже незабаром", - заявив посадовець.

За словами Лавриновича, "Нафтогаз" незадоволений якістю захисту інтересів держави в судовому конфлікті з газовим посередником RosUkrEnergo, співвласником якого є Дмитро Фірташ.

Джерела в "Нафтогазі" підтвердили інформацію про заміну юрконсультанта. Щоправда, за їхніми даними, у планах НАК - захищати інтереси в судах самотужки. "Якщо наші юристи самі будуть вести супровід усіх справ у судах, це обійдеться дешевше", - зазначив співрозмовник видання.

У компанії Magisters, яка захищала інтереси "Нафтогазу" в міжнародних арбітражах, не змогли прокоментувати ситуацію. "Ми зв'язані умовами конфіденційності й не можемо розголошувати чи коментувати жодних деталей справи", - повідомили в прес-службі компанії і порадили звернутися до "Нафтогазу".

А колишні співвласники Magisters у відмові від послуг компанії бачать політичні мотиви.

Народний депутат БЮТ Сергій Власенко наголосив: "У цій ситуації зіграв роль міф про те, що екс-партнери Magisters, які далі пішли в політику (Євген Корнійчук, Сергій Власенко й Олег Рябоконь) якимсь чином відстоюють інтереси БЮТ через Magisters".

Співрозмовники в Мінпаливенерго зазначили, що прямо не впливають на вибір адвоката для "Нафтогазу". "Поки не затверджений фінансовий план держкомпанії, НАК не зможе оголосити тендер для зміни юридичної компанії. Я думаю, цей процес затягнеться як мінімум на 2 місяці", - повідомив чиновник у Мінпаливенерго.

Юридичні послуги Magisters за 2 останні роки обійшлися "Нафтогазу" у 34,9 млн. грн. - цю суму раніше називав газеті заступник генпрокурора Віталій Щоткін. Сума контракту на 2009 рік склала 14,9 млн. грн. Станом на кінець минулого року за надання послуг за угодою "Нафтогаз" устиг перерахувати лише 1,3 млн. грн.

Як відомо, юридичні послуги знадобилися "Нафтогазу" у зв'язку з низкою позовів в Арбітражний суд у Стокгольмі з боку RosUkr-Energo: усього було 4 позови, загальна сума яких складає $8,3 млрд.

На початку квітня 2010 року Стокгольмський арбітражний суд ухвалив проміжне рішення по одному з позовів, зобов'язавши "Нафтогаз" виплатити RUE $197 млн.

За матеріалами: Дело


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.