Новости Экономика топливоутилизация кошти

Для утилізації твердого ракетного палива необхідно 100 мільйонів доларів - експерт

base article image

Для повної утилізації твердого ракетного палива (ТРП) з міжконтинентальних балістичних ракет SS-24 Україні необхідно витратити ще 100 мільйонів доларів, з яких частину могла б профінансувати американська сторона. Про це заявив директор Павлоградського хімзаводу Леонід Шиман.

«Я вважаю, що українська сторона може взяти на себе фінансування робіт, пов’язаних із добудовою та запуском в експлуатацію об’єктів, на яких утилізуватиметься ТРП і здійснюватиметься переробка його в комерційні вибухові матеріали. І було б логічно, щоб американська сторона взяла на себе фінансування робіт, пов’язаних із вилученням ТРП, подрібненням, стабілізацією палива, утилізацією порожніх корпусів і твердих відходів. Тому з українського боку знадобилося б для завершення програми 60—65 млн. дол., а з американського — 33—35 млн. дол. Це витрати на добудову та утилізацію», — заявив Леонід Шиман.
При цьому він підкреслив, що домовленість з американською стороною на виділення частини з вищезазначених коштів уже існує.

«Близько 10 млн. дол. до кінця програми американці нам обіцяли. Тож питання в необхідності збільшення цієї суми», — констатував директор Павлоградського хімзаводу.
У відповідь наповідомлення журналіста «ДТ» про те, що обіцяні США для завершення програми утилізації ТРП кошти тепер поступатимуть Національному космічному агентству України, Шиман заявив: «Бюджетних грошей ми не бачили вже давно, якщо в нас заберуть ще й американські, програма з ліквідації твердого ракетного палива може бути зупинена взагалі».

При цьому міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що питання про утилізацію ТРП піднімалося і на останній зустрічі українського і американського президентів.

«Нам відповіли: «ми повернемося до цього питання з усією серйозністю». Такими словами президенти США, принаймні цей президент, не розкидаються», — затверджує К. Грищенко.


За матеріалами: «Дзеркало тижня».

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.