Новости Экономика бюджеткиев

Кожен киянин приніс бюджету майже 13,5 тисяч гивень

base article image

Лідерами збору платежів до зведеного бюджету України в перерахунку на одного жителя в 2009 році стали м. Київ, Полтавська, Харківська і Чернігівська область.

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому у виданні «Бизнес».

Кожен киянин приніс минулого року до загального бюджету України 13383 грн, полтавчанин – 3596, харків’янин – 3214, чернігівець – 2379.

Разом з тим видання вважає, що рейтингувати Київ не має сенсу, оскільки переважну більшість грошей місто заробило на підприємствах, які розташовані в інших регіонах, але платять податки за місцем розташування основного офісу. Крім того, значні суми податків столиця отримує із зарплат величезного бюрократичного апарату.

Видання пише також, що Донецька область, яка за відрахуваннями в 2004 році була лідером, сьогодні відкотилася на 9-10 місце (загальний бюджет – 1572).

«Дещо меншою мірою, але все одно істотно зменшилося податкове навантаження на одного жителя Дніпропетровської області (2004 – 3-е місце). Тепер за Зведеним бюджетом в області – 5 -а позиція, за Загальним фондом -7-а. Зате Харківська область піднялася за п’ять років з 4-5-го на друге місце.

Найпомітніше ж збільшилися відрахування на одного жителя в Чернігівській і Сумській (2091грн.) областях», - пише видання.

Найнижчі показники надходжень традиційно має Тернопільська область. Проте, видання відзначило, що відношення сплачуваних податків до валового регіонального продукту – втричі нижче, ніж в середньому по країні.

«Легальне споживання товарів і послуг у області впевнено наближається до нуля», - констатує видання. 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.