Новости Экономика сахарроссия

Україна хоче експортувати цукор до Росії за пільговими митними ставками

base article image

Міністерство аграрної політики звернулося до уряду Російської Федерації з проханням виділити квоту на пільговий імпорт українського цукру.

Про це на прес-конференції за результатами переговорів у Москві із міністром сільського господарства Росії Оленою Скриннік заявив міністр АПК України Микола Присяжнюк, передав кореспондент ГолосUA.

«До протокольного рішення зустрічі президентів України і Російської Федерації ми просимо, щоб було прийняте рішення хоча б на перші два роки зняти мито на ввезення українського цукру до Росії – хоча б в обсязі 500 тисяч тонн», - сказав Присяжнюк. Він відзначив, що завдання міністерства у розвитку цукрової галузі – вийти на зовнішні ринки. «Це галузь, яка може обсяги виробництва підняти за один-два роки», - додав він.

Міністр пообіцяв, що український уряд мотивуватиме сільгоспвиробників сіяти цукровий буряк, тож у проекті бюджету-2010 передбачені дотації у розмірі 1 тисячу гривень на кожний гектар посівів. А водночас повідомив, що передбачені на 2009 рік минулим урядом дотації виплачені не будуть, оскільки «та постанова була ухвалена популістські, й ніхто її не планував виконувати».

Д. Кляхін


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.