Новости Экономика мвф налоги банки

МВФ має намір ввести нові податки на найбільші банки

base article image

МВФ запропонував країнам "великої двадцятки" (G20) ввести два додаткових податки на найбільші банки.

Відповідний документ був переданий головам держав G20 напередодні ввечері.

Згідно з проектом, банки та інші фінансові інститути будуть платити фіксований податок. Він піде до фонду взаємодопомоги, з якого планується покривати збитки банків у разі світової фінансової кризи. Розмір цього фонду складе від 2% до 4% від ВВП тієї чи іншої держави.

Крім того, МВФ пропонує збільшити податок на банківський прибуток і зарплати банківським службовцям. Окрім банків, подібними зборами пропонується обкласти страхові компанії, хеджеві фонди та інші фінансові інститути.

Нагадаємо, за підсумками саміту G20 у Лондоні, який пройшов у квітні 2009 року, було вирішено, що в разі повторення кризи не слід використовувати гроші платників податків для порятунку банків від банкрутства.

Однак жодна держава "двадцятки" ще не ввела податки на банки для формування фонду допомоги кредитним організаціям. Деякі країни, наприклад Канада, взагалі, виступають проти нових податків на банки.

У кінці 2009 року лідери Євросоюзу попросили МВФ вивчити можливість введення глобального податку на фінансові операції (так званий податок Тобіна). Проте, в МВФ дійшли до висновку, що такий податок ввести неможливо.

За матеріалами: “Бі-бі-сі”, Кореспондент

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.