Новости Экономика украинапенсииправительство

Політики не зважаться на підняття пенсійного віку - експерт

base article image

Україна має вирівнювати пенсійний вік між жінками і чоловіками для зменшення тиску на економіку.

Про це сказав економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Ґазізуллін на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA

Водночас експерт вважає, що на підняття пенсійного віку, якого потребує економіка, політики не зважаться.

"Це доцільно з точки зору скорочення дефіциту бюджету. Але це є, мабуть, політично недоцільне рішення, оскільки це суттєво знизить популярність влади", – сказав він.

На думку Ільдара Ґазізулліна, крім підвищення пенсійного віку, інші заходи не допоможуть зменшити дефіцит пенсійного фонду.

"Ще один захід – обмеження максимального розміру пенсій. Ми знаємо, що є певні спеціальні пенсії для держслужбовців, які є надзвичайно високими. Це захід, який також розглядався і цим урядом, і попереднім урядом. Але знову ж таки, це ситуацію не вирішить, оскільки, економія буде несуттєвою. Більшість людей все ж таки отримують пенсію, яка є близькою до середньої в країні", - зазначив економіст.

Експерт вважає, що стабілізувати пенсійну систему допоможуть реформи, інакше країні доведеться економити на інших видатках.

"Не підвищення пенсійного віку загрожує розбалансуванням державних фінансів. В Україні просто немає джерел для покриття цього дефіциту. Зовнішні запозичення є дуже дорогими або треба буде економити на якихось інших держаних видатках", - наголосив Ґаззізулін.

О. Каретнікова

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.