Новости Экономика минфинроссиягаз

Мінфін Росії порахував, скільки недоотримає бюджеті РФ через знижки Україні на газ

base article image

Через знижки на газ для України Мінфін Росії не дорахує 3-4 мільярди доларів у бюджеті.

"Це (сума випадаючих доходів) залежить від обсягу, який буде вибиратися. Від трьох до чотирьох мільярдів доларів", - сказав глава російського Мінфіну Олексій Кудрін, на зустрічі з російськими журналістами після саміту "фінансової двадцятки" у Вашингтоні.

За його словами, уряд планує компенсувати ці випадаючі доходи за рахунок цін на нафту та високого економічного росту.

"Ціни на нафту, якщо вони будуть вищими, і більш високе економічне зростання. Але ми поки ще не підрахували ретельний баланс", - відзначив Кудрін.

Відповідаючи на запитання про те, наскільки високим він планує економічне зростання і за рахунок чого воно повинно відбутися, міністр зазначив: "Близько чотирьох відсотків ... За рахунок усіх факторів".

Міністр нагадав, що Мінфін не складатиме остаточний прогноз, у якому будуть враховуватися випадаючі доходи за поточний рік.

"Вони (випадаючі доходи в цілому) пов'язані з більшим, ніж ми очікували, зміцненням рубля, поки незавершеним питанням про оподаткування нафти з Східного Сибіру і новими рішеннями, пов'язаними зі зменшенням експортного мита для України. Це солідні рішення, які суттєво впливають на доходи. Якщо ми будемо мати плюси за ціною на нафту або значне економічне зростання, то повинні оцінити, наскільки ці випадаючі та додаткові доходи будуть компенсувати один одного ", - сказав Кудрін.

Нагадаємо, 21 квітня під час візиту до Харкова Президента РФ Дмитра Медведєва була досягнута домовленість, що на російський газ для України буде надана знижка в 30%, але не більше 100 доларів з тисячі кубометрів. Знижка буде поширюватися на 30 мільярдів кубометрів газу в поточному році і 40 - в наступні роки.

За матеріалами: “РИА Новости-Украина”

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.