Новости Экономика россияукраинаэнергетика

Путін запропонував об'єднати активи країн в ядерній галузі

base article image

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін висловив Президенту України Віктору Януковичу пропозицію стосовно реалізації проекту з кооперації ядерних галузей України та Росії, який включатиме в себе об’єднання галузей генерації енергії, атомного машинобудування та паливного циклу, підкресливши можливість його поетапного втілення. Про це повідомила прес-служба Президента України після зустрічі В.Януковича, В.Путіна та прем'єр-міністра України М.Азарова.

Російський прем’єр висловив інтерес до українських родовищ і запропонував українським підприємствам, що займаються виготовленням обладнання для атомних електростанцій, розширити свій ринок збуту за рахунок РФ.

Крім того, Володимир Путін висловив готовність надати усю необхідну допомогу українським АЕС у проведенні їхньої модернізації. Також від прем’єр-міністра Росії надійшла пропозиція стосовно спільної роботи України та РФ на ринку збуту виробленої електроенергії для країн третього світу.

Президент України висловив зацікавленість такою пропозицією, зауваживши, що попереднє обговорення цього питання вже відбулося на рівні Глав обох держав під час зустрічі у Харкові. Однак тоді, за словами Віктора Януковича, обговорювалася співпраця лише стосовно модернізації електростанцій.

“Ми говорили про те, що можемо кооперуватися в області модернізації наших електростанцій, а про генерацію ми говорили як про питання перспективи”, - сказав Глава держави, додавши, що для України важливо мати резерви, які могли б регулювати добові навантаження вітчизняних мереж та дозволили б розвивати регулюючі та акумулюючі потужності українських виробників. 

Віктор Янукович підкреслив, що пропозиція російської сторони є привабливою і з точки зору експорту української електроенергії.

Президент також зазначив, що для України було б цікаво побудувати підприємство з виробництва ядерного палива не лише для наших атомних електростанцій, а й для країн третього світу.

Під час зустрічі Глава держави порушив питання модернізації не тільки атомних, а й гідроелектростанцій. “У нас є не лише атомна енергетика, є і гідроенергетика. І знаючи вашу програму модернізації російської гідроенергетики, ми зацікавлені у співпраці в плані постачання українського обладнання для російських гідроелектростанцій”, - сказав Віктор Янукович, зауваживши, що важливо не лише модернізувати, але і розширити можливості гідроелектростанцій, у тому числі й українських. 

“Якщо об’єднати той досвід, який є в України та Росії, може вийти дуже цікава співпраця”, - резюмував Президент.   

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.