Новости Экономика бюжетдефицит

Дефіцит Держбюджету складе 170 млрд. гривень – екс-міністр фінансів

base article image

Дефіцит Державного бюджету України на 2010 рік складе 170 мільярдів гривень.

Такий прогноз екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник озвучив в ефірі «5 каналу», передав кореспондент ГолосUA.

«Проект бюджету, який був внесений попереднім урядом містив дірку у 150 мільярдів, бюджет прийнятий вчора має дірку у 170 мільярдів гривень», - зазначив він. За його словами, справжній дефіцит бюджету складе 16% від ВВП замість 5,7% задекларованих. «Дефіцит просто розділили на дві частини – одну називають, іншу мовчазно ховають. Крім тих 57 мільярдів, які назвали, там ще 30,5 мільярдів коштів на рекапіталізацію банків і в таблиці, де мова йде про фінансування дефіциту там вже цифра 88 мільярдів», - наголосив фінансист.

Ще 30 мільярдів гривень дефіциту він нарахував від завищення доходів бюджету. «Доходи планується збільшити на 40%, і це при тому, що в першому кварталі цього року в порівнянні до минулого зростання немає. Якщо б 40% зростання було - ми вже б це бачили. Тому ще 30 мільярдів дефіциту - це від завищення доходів», - спрогнозував В. Пинзеник.

Винаходом цього бюджету фінансист назвав відсутність фіксованої суми видатків. «Як порахувати дефіцит, тобто видатки мінус доходи, якщо в законі є п’ять статей, які дозоляють перевищити суму видатків? Я, економіст, звик оперувати цифрами, а апетити уряду я не можу оцінити…», - заявив він.

Ще одним джерелом дефіциту, на думку В. Пинзеника може стати НАК «Нафтогаз». «Ціна газу минулого року була 230 доларів, цього року теж 230, минулого року «Нафтогаз» отримав від бюджету дотацій 30 мільярдів гривень, а цього року їх нема, є реальних джерел тільки 700 мільйонів гривень. Це ще одна дірка... Ось ми і виходимо на річ, яка просто лякає – це 170 мільярдів гривень дефіциту», - підсумував екс-міністр фінансів.

Нагадаємо, що 27 квітня парламент без жодного розгляду та внесення поправок таки прийняв Держбюджет на цей рік.

А. Береза 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.