Новости Экономика бюджетособливості

Бюджет-2010 не передбачає розвитку економіки— експерт

base article image

Проект Бюджету на 2010 рік, який було ухвалено, не є реальним і не передбачає розвиток економіки.

Про це сказав кандидат економічних наук, економіст Андрій Новак на прес-конференції 

“Бюджет на 2010 рік є бюджетом “деградації України”. Свою оцінку я можу пояснити трьома особливостями Держбюджету-2010. Основною особливістю недавно прийнятого бюджету, є фіктивний дефіцит бюджету у розмірі 57,7 мільярдів гривень. Цей дефіцит був сформований спеціально для задоволення вимоги МВФ – не виходити за межі дефіциту на рівні 6%. Він не враховує дефіцит пенсійного фонду – 30 мільярдів гривень, який сам уряд заклав до цього бюджету, не враховує дефіцит НАК “Нафтогазу”, що становить близько 30 мільярдів гривень, не враховує невідшкодований ПДВ, який сьогодні перевищує 30 мільярдів”, – сказав він.  
Друга особливість бюджету, за словами експерта, полягає в накопиченні величезних боргів. “А це дає зрозуміти, що новий бюджет не є бюджетом розвитку.” - сказав він.

Андрій Новак наголосив, що уряд, “переплюнув попередній в накопиченні нових боргів.”

“Сам бюджет передбачає запозичення у розмірі 100 мільярдів 300 мільйонів гривень. З них лише 3 мільярди 600 мільйонів призначено на фінансування проектів розвитку, тобто лише 3,5%. А 96,5% піде просто на проїдання дефіциту Держбюджету. Третя характерна особливість бюджету, полягає в що ним уряд відверто показав, що в 2010 році жодних натяків на реформи не буде. Багато говорилося, що в Україні назріли передумови для економічних реформ, що без них вже далі діяти неможливо. Але бюджет показав, що уряд жодних реформ проводити не збирається. Тобто, принаймні, цього року уряд працюватиме тими ж методами, якими працював попередній уряд, – латання бюджетних дір за рахунок нових зовнішніх і внутрішніх боргів”, – відзначив економіст.

О. Каретнікова

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.