Новости Экономика держспоживстандарттовари

Держспоживстандарт забракував 38% товарів та послуг

base article image

Фахівці Держспоживстандарту України за І квартал 2010 року перевірили якість та безпечність товарів і послуг у торговельній мережі на загальну суму понад 90 млн. грн. Через невідповідність нормативній документації (НД) було забраковано товарів та послуг на суму близько 34 млн. грн. (38 %). За аналогічний період минулого року було перевірено товарів та послуг на суму 67 млн. грн., а забраковано – на 24 млн. грн. (35 %). 

Про це повідомила прес-служба уряду.


Загалом у торгівельній мережі було перевірено понад 11 тис. суб’єктів господарювання. 89 % із них порушували вимоги НД (у І кварталі 2009 року – 92 %).
 

Під час перевірок найчастіше траплялись такі види порушень: відсутність своєчасної та повної інформації; реалізація товарів (робіт, послуг) без відповідних супровідних документів; виробництво і продаж товарів, які не відповідають вимогам НД; обман покупців та замовників; реалізація товарів без видачі розрахункового документу; порушення домовлених строків виконання замовлень та умов договору; відмова споживачу в реалізації його права під час придбання товарів неналежної якості.
 

За виявлені впродовж І кварталу 2010 року порушення до адміністративної відповідальності було притягнуто понад 9 тис. 300 осіб.

Сума адміністративних штрафів склала майже 1 млн. 400 тис. грн. До підприємств-порушників застосовано адміністративно-господарські санкції на суму понад 5 млн. 800 тис. грн.
 

Окрім цього, за звітний період до територіальних органів у справах захисту прав споживачів надійшло близько 7 тис. 500 скарг, заяв та пропозицій споживачів (у І кварталі 2009 року – близько 8 тис. 900), розглянуто було 6 тис. 700 скарг споживачів. 5 тис. 100 скарг (76 % розглянутих) були вирішені на користь споживачів. Споживачам було повернено 1 млн. 100 тис. грн. за придбані неякісні товари та надані послуги.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.