Новости Экономика нафтамексикаэкология

Збиток від нафтової плями в Мексиканській протоці — 20 млрд. доларів, - еколог

base article image

Збиток від розливу нафти в Мексиканській затоці становить приблизно 20 мільярдів доларів. Про це заявив російський еколог, голова громадської організації "Рада з морським ссавцем" Олексій Яблоков.

"Коли близько Аляски розлилося кілька сот тисяч тонн нафти, близько 5 мільярдів доларів довелося платити нафтоперевізникам за той збиток, який вони завдали. Я думаю, збиток від цього розливу буде не менше. Думаю, приблизно мільярдів 20. Збиток буде від туризму, крім того, там багато рибних ферм, заповідники, де живуть дельфіни, черепахи, риби ", - сказав О. Яблоков.

На його думку, єдиний спосіб запобігти подібним катастрофам - "вкладати більше грошей в екологічну безпеку".

"Нафтові платформи вважаються одними з найбільш надійних споруд. У мене відчуття таке, що в основі таких катастроф лежить людська жадібність", - заявив еколог.

Як повідомлялося, у Мексиканській затоці 22 квітня після 36-годинного пожежі затонула нафтова платформа компанії BP, в результаті на воді утворилася величезна нафтова пляма.

Раніше мексиканські ЗМІ, посилаючись на страхову компанію Jupiter, повідомляли, що для ліквідації наслідків розливу нафти буде потрібно 4,6 мільярда доларів.

Аварійні служби США проводять контрольоване випалювання нафтової плями. Зараз пляма досягла узбережжя Луїзіани і наближається до берегів Флориди і Алабами. На боротьбу з витоком нафти мобілізовано сили американської Національної гвардії. Берегова охорона і Служба управління мінеральними ресурсами США ведуть розслідування причин вибуху бурової платформи.

За матеріалами: “РИА Новости”, “Эхо Москвы”.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.