Новости Экономика держспоживстандартвода

Держспоживстандарт забракував 8% перевіреної питної води з-під крану

base article image

Держспоживстандарт України перевірив 373 тис. 375 куб. м питної води з водопроводу.

Про це ГолосUA повідомили в прес-службі відомства.

Нормативній документації не відповідало 30 тис. 71 куб. м (8%). Загалом було перевірено 54 підприємства-водопостачальники. Порушення виявлені на 43 із них.

Зокрема, на двох підприємствах були порушені вимоги нормативної документації за мікробіологічними показниками, на 11 — за органолептичними, а на 17 — за фізико-хімічними показниками. Порушення санітарно-технічного стану зон санітарної охорони джерел водопостачання виявлені на п'яти підприємствах, ліцензії на користування надрами не мали шість перевірених підприємств, а дозволу на спецводокористування не було на чотирьох підприємствах.

Так, на одному із селищних комунальних підприємств Черкаської області було виявлено каламутність води (фактично 4,64 мг/куб. дм, за вимогами стандарту — не більше ніж 1,5 мг/куб. дм), кольоровість (фактично 94 градуси, за вимогами — не більше як 20 градусів), вміст заліза (фактично 1,64 мг/куб. дм, за вимогами — не більше ніж 0,3 мг/куб. дм).

На одному із комунальних підприємств у Миколаївській області в питній воді було виявлено 23 бактерії групи кишкових паличок в 1 куб. дм (за вимогами не більше трьох) та патогенні мікроорганізми.

За результатами перевірок якості питної води протягом І кварталу 2010 року 43 підприємства отримали приписи про усунення порушень, п'ять водопостачальників — приписи про заборону реалізації партій води питної на суму 5 тис. 100 грн. Одному підприємству було видано сім приписів про заборону реалізації продукції та введено особливий режим приймання. До 31 підприємства були застосовані штрафи на суму 58 тис. 133 грн. На 33 посадові особи складені протоколи про притягнення їх до адміністративної відповідальності та накладення штрафів на загальну суму понад 6 тис. грн.
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.