Новости Экономика налоги правительство

Кабінет міністрів готує новий Податковий кодекс вже до 2011 року

base article image

Основним стратегічним завданням реформування податкової системи України є зниження фіскального навантаження на економіку та підвищення конкурентоздатності країни.

Про це віце-прем’єр-міністр України Сергій Тигипко заявив на нараді з питань підготовки нового проекту Податкового кодексу за участю представників Міністерства фінансів, Міністерства економіки, бізнес-асоціацій і експертів Світового банку та Німецької консультативної групи,ю повідомили ГолосUA в прес-службі уряду.

На думку С. Тигипка, підготовка нової редакції Податкового кодексу є необхідним і своєчасним кроком, який сприятиме поліпшенню умов провадження підприємницької діяльності та залученню додаткових інвестицій.
«Важливо, що робота над Податковим кодексом іде одночасно з прийняттям інших важливих рішень щодо запровадження єдиного соціального збору, скорочення видів діяльності, які підлягають ліцензуванню, зменшення кількості контролюючих органів тощо», - зазначив урядовець. Крім того, прийняття Податкового кодексу допоможе адаптувати українське податкове законодавство до вимог міжнародних стандартів, що спростить процеси євроінтеграції України.

Він наголосив, що кодекс передбачатиме суттєве зменшення податкового навантаження на малий та середній бізнес. «Насамперед, ми повинні впорядкувати законодавчу базу. Крім того, необхідно спростити адміністрування податків, зокрема зблизивши бухгалтерський та податковий облік. Ще одне завдання – зменшення обсягів статистичної звітності для підприємців. У комплексі ці заходи дадуть змогу серйозно поліпшити умови ведення бізнесу в Україні», – вважає С. Тигипко.

Віце-прем’єр-міністр підкреслив, що новий Податковий кодекс може набрати чинності вже з 2011 року. «Ми плануємо влітку передати проект Податкового кодексу до Верховної Ради України. Крім того, ми маємо намір винести проект документа на публічне обговорення за участю експертів та самих підприємців», – зазначив урядовець.
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.