Новости Экономика армияоружие

74% техніки, що стоїть на озброєнні армії, практично вичерпала свій ресурс - Генштаб

base article image

74% техніки, що стоїть на озброєнні армії, перебуває в експлуатації більше 20 років і практично вичерпала свій ресурс. Про це заявив начальник Генерального штабу Збройних сил України Іван Свида.

"В 2006-2009 роках було закуплено 56 модернізованих танків БМ «Булат», 87 автомобілів КрАЗ-6322. Зараз у виробництві на замовлення Збройних сил перебувають 10 танків «Оплот» і ще 29 «Булатів». Але цього зовсім недостатньо. Напрямок технічного переозброєння армії профінансовано лише на 30,7%. За 19 років незалежності України на озброєння прийнято понад 100 зразків військової техніки. Але, на жаль, жоден з них помітно, на рівні стратегічного компоненту, не посилив оборонні можливості країни", - сказав він.

І. Свида зауважив, що Україна має величезні проблеми з матеріально-технічним переоснащенням. "В Україні є низка дуже хороших технічних розробок. Не поступається жодному сучасному аналогу танк «Оплот», сучасні радіолокаційні комплекси і ракетне озброєння, боєприпаси. Проблема в тому, що через відсутність грошей ці розробки не можуть піти в серію. Звичайно, трохи допомогти змогли б іноземні контракти, але з ними виходить порочне коло - немає грошей і озброєння не йде у виробництво, іноземні замовники дивляться на те, що техніка не використовується в армії країни - розробника і побоюються її замовляти", - наголосив він.

За матеріалами: “Фокус”

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.