Новости Экономика викидиукраинаторговля

Українським екологам не кажуть, куди витратили $300 млн за продажу квот CO2

base article image

Торгівля квотами на викиди парникових газів не приносить ані економічного, ані екологічного ефекту для України.

Про це заявила представник Національного екологічного центру Ірина Ставчук.

"Україна отримала від Японії 300 млн. доларів. 1 тонна СO2 коштує 1 долар. Гроші отримала Національна агенція екологічних інвестицій, яка торгує екологічними квотами. Де ділися ці гроші - невідомо. Ми подавали інформаційний запит до Нацагенції, але отримали відповідь, що інформація є конфіденційною. У грудні минулого року представник установи сказав нам, що жодна копійка не була витрачена. Причиною цього є неякісні екологічні проекти з боку України, які японська сторона затверджувати не хоче", - сказала вона.

Вона пояснила, що за правилами договору про продаж екологічних квот, Україна не зобов'язана скорочувати викиди в атмосферу. Гроші можуть бути використані на відрядження, фуршети, тощо.

"Ідея полягає у тому, що країни, яким дорого скорочувати викиди парникових газів, можуть допомогти скоротити їх країнам, де це робити дешево. В Україні ця ідея себе не виправдовує. Наша країна офіційно задекларувала, що ріст викидів парникових газів до 2020 року у нас збільшиться на 77% від сьогоднішнього рівня. Такого зросту викидів очевидно не відбудеться, бо наша економіка не розвивається так швидко», - переконані представники робочої групи неурядових організацій зі зміни клімату.

Наприклад, у США зобов'язання складають 30%, у Японії - 25%. Отже, Україна буде торгувати квотами, але ніякої користі для екології це не принесе.

"Ні про яке екологічне мислення немає й мови. Екологічні зобов'язання для України мають бути пораховані справедливо. Але політики перешкоджають застосуванню методів справедливого підрахунку", - сказала еколог.

І. Ставчук також наголосила, що у делегаціях країн на екологічних самітах часто присутні представники крупних корпорації. Вони намагаються протидіяти узгодженню жорстких екологічних вимог до країн. Бо це означає скорочення прибутків корпорацій і вкладання коштів у модернізацію виробництв.

Нагадаємо, генпрокуратура України порушила кримінальну справу проти уряду Ю. Тимошенко щодо продажу квот на викиди парникових газів.

За матеріалами: Газета по-українськи
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.