Новости Экономика украинагерманиядіоксин

МінАПК спростувало причетність України до “діоксинового скандалу”

base article image

Україна не причетна до “діоксинового скандалу” у Німеччині.

Про це сказав міністр промислової політики Микола Присяжнюк, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, зараз німецькою стороною йде “пошук винних для того, щоб не брати вину на себе”. “Сьогодні ми провели нараду, зібрали всі служби — карантинні, санітарні, фітосанітарні — і ми проведемо розслідування, тому що розуміємо, що це вплине на імідж нашої країни в торговельному балансі. А ми виходимо на ринку торгівлі кукурудзою на провідні позиції, і ми свою позицію будемо відстоювати”, - наголосив міністр.

При цьому посадовець порадив Німеччині шукати винних у напрямку використання минулого року нових кормових добавок. Він також запевнив, що немає жодних проблем, аби з'ясувати, чи діоксин був в українській кукурудзі, відправленій на експорт. “Я думаю, ця проблема буде знята найближчим часом”, - підсумував М. Присяжнюк.

Нагадаємо, що 9 травня із супермаркетів Німеччини почали вилучати “біояйця”, у яких виявили діоксин. У країні закривають десятки птахоферм. Підозрюють, що діоксин містився в кормовій кукурудзі, купленій або в Україні, або в Нідерландах.

Німецька Вільна демократична партія вже закликала ретельно розслідувати цей випадок. Вільні демократи хочуть поставити питання "діоксинового скандалу" на порядок денний засідання в парламентському комітеті з питань захисту прав споживачів.

А. Береза

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.