Новости Экономика правительствоакцизипідвищення

Кабмін знову підвищує акцизи

base article image

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект, відповідно до якого збільшуються ставки акцизів.

За рахунок цього Кабмін планує залучити до бюджету додатково близько 5 млрд. грн. У результаті літр бензину подорожчає майже на 1 гривню, а тютюнові вироби та спиртне — ще на 15-30%.
 
Всього в державний бюджет 2010 року має надійти близько 26 млрд. грн. акцизних платежів. Це на 40% більше, ніж було реально сплачено в минулому році.

 Виконання доходної частини бюджету планується здійснити за рахунок нових акцизів — акцизи на бензин будуть збільшені на 56-82%, а на сигарети — до 25-30%.

У рамках боротьби з бюджетною дірою постраждали навіть ті галузі, які традиційно мали статус субсидійованих і які уряд прагнув розвивати за рахунок податкових преференцій. Так, найнеприємніший сюрприз чекає виробників виноградних вин.

Вино, яке раніше оподатковувалося в розмірі 50 коп. за літр, прирівняли до міцного алкоголю, акциз на який становить 39,4 грн. на літр чистого спирту. Таким чином, ставка акцизного збору для натуральних виноградних десертних вин складе 7,56 грн. з урахуванням ПДВ, а для столових — 4,8-6,15 грн.
 
Також ставку акцизного збору на сигарети з фільтром підвищено з 20 до 25%. Для тютюнової галузі нинішнє підвищення стане шостим з початку 2008 року. За цей час акциз на сигарети зріс майже в чотири рази, останні зміни були в січні 2010 року, коли ставку податку проіндексували на рівень інфляції (15%).
 
За матеріалами: Дело
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.