Новости Экономика апксубсидуванняразвитие

Субсидування окремих галузей АПК не сприятиме розвитку галузі — експерт

base article image

Субсидування окремих галузей українського АПК не сприятиме розвитку галузі у цілому.

Таку думку висловив у коментарі кореспонденту ГолосUA експерт з питань АПК Володимир Коновальчук.

“Найкраща підтримка АПК з боку держави — це, насамперед, не заважати розвитку і створювати умови, щоб люди могли нормально працювати, заробляти гроші, а не субсидування двох чи трьох компаній, наближених до певних політиків. А якщо хтось говорить, що ми будемо субсидувати той чи інший сектор АПК — це часто є певними домовленостями, щоб просто собі гроші у кишеню покласти. У нас держава у багатьох випадках просто перешкоджає розвитку сільського господарства”, - сказав він.

За словами експерта, Євросоюз наразі має подібні проблеми. “У Євросоюзі також не все так дуже добре, у них є свої проблеми. Це ми бачимо на прикладі Греції, гадаю, деякі інші країни чекає така ж доля. Вони створили певний “соціалізм”, коли держава дуже багато всього намагається контролювати, високі податки, високі соціальні виплати, але це не та модель, яка буде конкурентоспроможною. Але країнам Євросоюзу колись прийдеться від цього відмовлятися, бо вони вже зараз не можуть, наприклад, нормально конкурувати зі Сполученими Штатами”, - підкреслив він.

Українські сільгоспвиробники також можуть скласти конкуренцію європейським фермерам, переконаний В. Коновальчук. “Європейські фермери, звісно, бояться конкуренції з українськими сільгоспвиробниками. Ферми у ЄС в середньому набагато менші, за рахунок того, що держава має багато різних адміністративних регулювань. В Україні є чимало досить великих компаній, вони володіють набагато більшою кількістю землі, ніж фермери у Євросоюзі. На мою думку, це більш правильний шлях”, - наголосив він.

Нагадаємо, у 2010 році на субсидування українського АПК планується витратити 1 мільярд 350 мільйонів гривень.

І. Носальська
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.