Новости Экономика апкденьги

Українське тваринництво недоотримує близько 150 мільйонів гривень на місяць – експерт

base article image

Українське тваринництво недоотримує близько 150 мільйонів гривень на місяць після 30 квітня через змінений механізм відшкодування ПДВ.

Про це заявив президент Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Алекс Ліссітса у інтерв'ю кореспонденту ГолосUA.

«У грудні минулого року була запроваджена нова норма – пільгове оподаткування шляхом ПДВ для виробників молока та м’яса. При затверджені нового бюджету ПДВ мав йти централізовано у бюджет, а не як раніше, коли переробними підприємствами виплачували його виробникам м’ясо-молочної продукції. Як ми знаємо, 30 квітня Верховна Рада прийняла новий бюджет. Відповідно, з цього числа наші виробники молока та м’яса недоотримують величезні ресурси. Мова йде загалом про 150 мільйонів на місяць», - сказав він.

Але, за словами А. Ліссітси, є надія, що і Верховна Рада, і Кабінет міністрів зрозуміють свою помилку, і на цьому або наступному тижні приймуть Закон, яким буде відтерміновано впровадження цієї норми відшкодування ПДВ виробникам молока та м’яса через переробників до кінця року.

«Як ми знаємо, централізована видача дотацій – це не завжди прийнятний варіант. Тим більше, що у нас у галузі молока та м’яса переважно домінують приватні селянські господарства. Яким чином можна виплатити на голову великої рогатої худоби дотацію у 500 гривень, якщо немає реєстру тварин, а у більшості жителів села немає банківських рахунків? Тобто, ця ситуація була не продумана», - наголосив він.

На сьогодні це є величезною проблемою для аграрного сектору України, підкреслив фахівець. «Але ми надіємося, що парламент все-таки внесе зміни до Закону про бюджет на 2010 рік і залишить норму, яка була до 30 квітня, у силі», - сказав Алекс Ліссітса.

І. Носальська

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.