Новости Экономика мобілкиукраина

Українці стали більше купувати мобілки

base article image

В I кварталі 2009 року в Україні було продано 1,28 мільйона мобільних терміналів (зростання в порівнянні з I кварталом 2009 року - 48,8%) на суму 154,9 мільйона (+41,8%).

При цьому, середня вартість проданих телефонів становила 121 долар. Частка смартфонів і комунікаторів у загальному обсязі продажів в I кварталі склала 11,2%, говориться у звіті “Unitrade Group”.

Настільки істотне зростання в порівнянні з минулим роком експерти пояснюють тим, що продажі в I кварталі 2009 року були найнижчими за останні кілька років (-58% в порівнянні з I кварталом 2008 року). Експерти “Unitrade Group” відзначають, що зараз споживчий попит виріс у зв'язку зі стабілізацією економічної та політичної ситуації в країні.

У цьому році на ринок надійшло багато недорогих терміналів із сенсорними дисплеями, що також сприяло зростанню продажу, вважають в “Unitrade Group”.Зростання популярності сенсорних телефонів вплинуло і на розстановку сил серед виробників телефонів. Лідер ринку - Nokia - скоротив частку на 3 відсоткових пункти, до 47%, а Samsung - збільшив на 7 відсоткових пунктів, до 34%. Також за рік помінялися місцями LG і Sony Ericsson - частка останнього впала на 11 відсоткових пунктів, до 3%, а частка LG виросла на 9 відсоткових пункти до 14%.

Незважаючи на істотне зростання продажів в I кварталі, за підсумками 2010 року експерти очікують на більш скромні результати.

За даними “Unitrade Group”, продажі почали рости вже в II півріччі 2009 року. «Очікується, що підсумковий результат 2010 покращиться лише на 23%, - говорить президент “Unitrade Group” Володимир Колодюк. - У поточному році ми чекаємо більш рівномірного розподілу сезонного попиту».

За матеріалами: Комерсант-Україна
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.