Новости Экономика криминал деньги

СБУ викрила фінансові порушення під час створення ВАТ „Львівська вугільна компанія” на суму понад мільйон гривень

base article image

На Львівщині співробітники СБУ викрили порушення під час створення ВАТ „Львівська вугільна компанія”, які призвели до зменшення частки держави в статутному фонді підприємства на понад 1 млн 200 тис.грн.

Як повідомили в прес-службі УСБУ у Львівській області, в процесі приватизації державного підприємства "Центральна збагачувальна фабрика "Червоноградська", що забезпечувала збагачення всього вугілля, яке видобувається в Червоноградському вугільному басейні, було створене нове підприємство ВАТ "Львівська вугільна компанія". Згідно із умовами приватизації, статутний фонд новоутвореного підприємства складався з 305 млн грн., з яких понад 114 млн грн належать державі і понад 190 млн грн – одному з закритих акціонерних товариств (ЗАТ) Львівщини.

Перевіряючи законність зазначеної приватизації та створення нового підприємства, співробітники Управління СБУ у Львівській області встановили, що службовці ЗАТ здійснили незаконну розтрату понад 1 млн 200 тис. грн., які в подальшому, шляхом подачі у ФДМ України неправдивих даних, включили у статутний фонд новоствореного ВАТ "Львівська вугільна компанія" як частку ЗАТ, що призвело до зменшення державної частки акцій в статутному фонді ВАТ "Львівська вугільна компанія" на зазначену суму.

За фактом розтрати службовими особами Львівського закритого акціонерного товариства коштів в особливо великих розмірах, шляхом зловживання посадовим становищем та внесення до офіційних документів неправдивих відомостей, Управління СБУ у Львівській області порушило кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.2 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

За матеріалами: ZAXID.NET  

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.