Новости Экономика рейтингукраинароссия

Standard & Poor's підвищило рейтинги України завдяки Росії

base article image

Міжнародне агентство «Standard & Poor`s» (S & P) підвищило суверенні рейтинги України, встановивши стабільний прогноз.

Довгостроковий і короткостроковий рейтинги країни за зобов'язаннями в іноземній валюті поліпшені з В-/ С до В / В, у національній валюті — з В / В до В + / В, рейтинг за національною шкалою підвищений з uaA до uaA +.
 
Згідно зі шкалою S & P, рейтинг групи В означає високу вразливість емітента за наявності несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов. Втім, у даний час у нього є можливість для виконання боргових зобов'язань у строк і в повному обсязі. При цьому навіть поліпшені оцінки України залишаються гіршими серед країн СНД. На один-два пункти Україну випереджає Білорусь з негативним прогнозом рейтингів.

Це вже другий перегляд кредитних оцінок S & P за останні два місяці. Наступного дня після обрання уряду Миколи Азарова агентство вперше з травня 2005 року поліпшило рейтинги країни. Інші агентства кредитні оцінки України поки не змінювали. Лише «Fitch» підвищило прогноз її довгострокових рейтингів з негативного на стабільний.

Агентство S & P пояснює свої дії політичною стабільністю в Україні, зниженням вартості імпортного газу, що дозволить країні щорічно економити до 3% від ВВП, і поновленням переговорів з Міжнародним валютним фондом. Зараз Україна веде переговори з фондом про відкриття кредитної лінії у $19 млрд. на 2,5 роки. Позитивним S & P вважає і те, що девальвація гривні восени 2008 року "позитивно вплинула на конкурентоспроможність країни", а держборг до кінця року залишиться помірним — 27% від ВВП. Очікується поліпшення показників НАК "Нафтогаз України" та системи соціального забезпечення, а також зниження залежності економіки від умов торгівлі та інших зовнішніх стресових ситуацій може призвести до подальшого підвищення рейтингів.

За матеріалами: Коммерсант-Украина
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.