Новости Экономика газпромэнергетикаукраина

Газові олігархи України перешкоджатимуть зміцненню позицій Росії на паливному ринку – експерт

base article image

Фінансово-промислові групи, які контролюють паливно-енергетичний комплекс України, не допустять серйозного зміцнення російських позицій на цьому ринку.

Про це кореспонденту ГолосUA заявив експерт російського Центру політичної кон’юнктури Дмитро Абзалов, коментуючи перспективи об’єднання активів «Газпрому» та «Нафтогазу України».

«Схема, яку пропонує "Газпром", українську сторону не влаштовує. 7 відсотків ВАТ «Газпром» в обмін на доступ до газотранспортної системи – такий варіант буде важко провести через парламент, особливо після угоди по Чорноморському флоту», - вважає експерт. За його прогнозом, українська сторона у різні способи відтягуватиме це рішення. Наприклад, запропонує «Газпрому» стати акціонером «Нафтогазу».

«Але «Газпром» хоче отримати контроль над компанією, а це 51%. Відповідно, входження в ГТС України, яка зношена та потребує серйозних інвестицій, є великим ризиком, на який газова монополія йти не збирається. У принципі, може бути співвідношення акцій 50 на 50, але з якимись гарантіями та преференціями, наприклад, передачею "Газпрому" в безстрокову оренду газових сховищ», - вважає експерт.

Д. Кляхін

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.