Новости Экономика приватизация укртелеком

«Укртелеком» потрібно приватизувати якнайшвидше — експерт

base article image

ВАТ «Укртелеком» доцільно приватизувати швидко, але треба було зробити це ще десять років тому.

Про це у коментарі кореспонденту ГолосUA сказав старший економіст Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Володимир Дубровський.

«Навряд чи ціна «Укртелекому» може суттєво зрости, навіть коли всі наслідки кризи будуть подолані. Інший фактор — це те, що криза, принаймні для України, не буде подолана так вже швидко. Тому сподіватися на швидке відновлення цін не варто. З цієї позиції «Укртелеком» цілком можна приватизувати у швидкому темпі», - переконаний він.

Разом із тим фахівець зауважив, що компанія «Укртелеком» є дуже специфічним об'єктом, ціна якого сильно залежить від його монопольного становища на ринку телекомунікаційних послуг. «Приватизувати його потрібно було не у цьому році, і не у минулому, а років десять тому. Тоді більшість країн Східної Європи приватизували свої мережі», - висловився він.

З тих пір, за словами експерта, завдяки розвитку нових технологій, таких, як CDMA-телефонія, мобільний зв'язок та інших, «Укртелеком» значною мірою втратив свою цінність для покупця. «Ті мережі, якими «Укртелеком» володіє, правда, не у найближчому майбутньому, просто перетворяться на металобрухт. Вони будуть витіснятися оптоволоконними лініями. Звичайно, десять років тому ситуація була набагато сприятливіша, а зараз вона з кожним роком тільки погіршується», - наголосив Володимир Дубровський.

Нагадаємо, Фонд державного майна України має намір виставити на продаж пакет акцій ВАТ "Укртелеком" в розмірі 92,79% у серпні 2010 р. Офіційне повідомлення про це опубліковане в офіційному виданні "Відомості приватизації".

І. Носальська
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.