Новости Экономика водаправительство

За 5 років Україна має вийти на європейські стандарти питної води

base article image

Половина децентралізованих джерел водопостачання в Україні, передусім, криниць, не відповідають санітарним нормам за фізико-хімічними та мікробіологічними показниками.

Про це заявили учасники наради в уряді за участі віце-прем’єр-міністра України Володимир Семиноженка, - повідомила прес-служба Кабінету Міністрів.

За підсумками наради віце-прем’єр-міністр України дав доручення прискорити реєстрацію в Мін’юсті нових гігієнічних вимог до якості питної води. Нові вимоги до якості води, зокрема, будуть враховані і при реалізації першочергових заходів з реформування житлово-комунальної сфери, і через 5 років набудуть загальнообов’язкового характеру. Йдеться про перехід до посилених критеріїв визначення якості води з 56 до 92 для централізованих джерел водопостачання і з 5 до 42 - для децентралізованих. Крім того, Володимир Семиноженко наголосив на необхідності реалізації загальнонаціональної інформаційно-просвітницької кампанії щодо правил користування індивідуальними джерелами води – криницями та каптажами.

«Жодна реформа в сфері охорони здоров’я не буде ефективною, поки ми не розв’яжемо дві головні проблеми – якість того, що люди п’ють і якість того, що люди їдять», - заявив віце-прем’єр-міністр.

За його словами, найближчим часом необхідно вжити рішучих заходів в сфері контролю і забезпечення якості продуктів харчування, які розповсюджуються через торговельні мережі в Україні. До листопада 2010 року має бути розроблена Державна програма стандартизації на 2011-2015 роки.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.