Новости Экономика аэсукраина

Україна посідає одне з лідируючих місць серед найбільших виробників електроенергії, отриманої на АЕС

base article image

За даними Всесвітньої ядерної організації, Україна посідає одне з лідируючих місць серед найбільших виробників електроенергії, отриманої на АЕС. Щорічно вітчизняні атомні станції виробляють понад 13 МВт, а частка ядерної електроенергії складає майже 50%. За останнім показником Україна ближче всього до Словаччини, де частка ядерної електроенергії у 2008-му сягала більше 55%. 

За великим рахунком у галузі ядерної енергетики Україна перегнала Словаччину ще в 2004-му, коли ця європейська країна вступала до Євросоюзу. Справа в тому, що влада ЄС наполягла на закритті найпотужнішою з двох словацьких АЕС - станції в Богуніце. 
 

На відміну від Словаччини, в Україні справи з атомною енергетикою йдуть значно краще: у країні працюють 15 енергоблоків, жоден з яких не був закритий з часів виведення з експлуатації ЧАЕС. Як показав час, ця політика виявилася абсолютно правильною. Врешті-решт після зростання цін на нафту і газ, а також холодної зими 2008-2009 рр.. 15 з 27 країн Євросоюзу розморозили власні атомні програми.

За матеріалами: Контракти

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.