Новости Экономика гнапроверки

ДПА готує мораторій на перевірки малого бізнесу (додано ГОЛОС)

base article image

Державна податкова адміністрація готує мораторій на перевірки суб’єктів малого бізнесу.

 

ГОЛОС

Про це заступник голови відомства Олексій Любченко заявив сьогодні на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, ресурси ДПА дозволяють провести не більше 30 тисяч планових перевірок на рік, в той час, як малих підприємців в країні більше 383 тисяч.

„Нам є чим займатися, окрім цієї категорії підприємницької діяльності, і в нас сил не вистачає, щоб зайнятися великим бізнесом – цілеспрямовано, нормально, так, як це необхідно. Тому, якщо порахувати і так морально на це подивитися, то для більшої частини малого бізнесу ми можемо запровадити мораторій на перевірки. Найближчим часом голова ДПА заявить про такій мораторій, але ми вже враховуємо його при нашому внутрішньому формуванні плану перевірок”, - наголосив він.

Чиновник також підкреслив, що суб’єкти підприємницької діяльності, які належать до малого бізнесу, складають більше 90% всіх платників податків, але сплачують лише 12,5% від загальної кількості податків.

„Багато це чи мало? Я буду стверджувати, що багато, але я навмисне назвав ці цифри, щоб громадськість могла сама для себе обрахувати можливості Податкової служби і прийняти для себе внутрішнє рішення - кого ми повинні контролювати, а кого ми можемо, запроваджуючи мораторій, стимулювати до розвитку”, - зазначив О. Любченко.

 

А. Береза

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.