Новости Экономика гнандсвозвращение

ДПА відсіє значну частину підприємств-претендентів на відшкодування ПДВ (додано ГОЛОС)

base article image

Державна податкова адміністрація працює над введенням фільтрів, за допомогою яких можуть бути відсіяні частина підприємств-претендентів на автоматичне повернення ПДВ.

 

ГОЛОС 

Про це заступник голови Державної податкової адміністрації України Олексій Любченко заявив сьогодні на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, в ДПА вже почали працювати над визначенням таких фільтрів. «Фільтрами можуть бути відсутність розбіжностей по п’ятому додатку, тобто якщо я хочу відшкодувати ПДВ, то повинно бути видно чітко, що хтось його сплатив на іншому кінці господарського зв’язку. Фільтром може бути - я кажу наприклад, бо це питання зараз дискутується - дотримання законодавства по праці: якщо ти хочеш, щоб тобі відшкодували ПДВ, то принаймні рівень заробітної плати на підприємстві повинен бути вище мінімальної. У нас сьогодні багато підприємств не мають рівня зарплат, вище за мінімальну, але заявляють значні суми на відшкодування», - наголосив податківець.

На думку О. Любченка, такі фільтри можуть «відсіяти» багато крупних підприємств. «На 1 січня було більше 14 тисяч суб’єктів підприємницької діяльності, у яких був залишок невідшкодованих ПДВ, але 90% по сумі залишку рахувалось за тисячею визначних підприємств, які у всіх на слуху. Який буде відсоток відсіву? Принаймні 60% з цих відомих всім підприємств підпадають під автоматичне відшкодування ПДВ, бо там і рівнь зарплати нормальний, і інших проблем немає», - підсумував він.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Микола Азаров наголосив, що вже з серпня цього року ПДВ українським підприємствам буде повертатися автоматично.

 

А. Береза

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.