Новости Экономика металургіястан

Металурги кажуть, що вони на межі зупинки

base article image

Металургійні підприємства України відчувають значні труднощі з реалізацією металопродукції, проблеми із забезпеченням коксом і залізорудною сировиною, що змушує їх знижувати обсяги виробництва, аж до зупинки агрегатів. 

 

Про це заявив генеральний директор об'єднання металургійних підприємств "Металургпром" Василь Харахула.

 

За його словами, незважаючи на зниження обсягів виробництва металопродукції, в Україні спостерігається дефіцит коксу. "На сьогодні забезпечення коксом неповне - брак складає 67 тис. тонн", сказав він.

 

Він пояснив, що причино нестабільного забезпечення металургійних підприємств залізорудною сировиною є питання економічної доцільності. За його словами, метпідприємства зацікавлені в залізорудній сировині з високим вмістом заліза, а українська сировина – нижчої якості.

"З початку року галузь працює в цілому збитково, а за підсумками поточного місяця ситуація ще більш ускладниться", - переконаний гендиректор "Металургпрому".

 

За його даними, дефіцит оборотних коштів на метпідприємствах складає 18 млрд. гривень, у найскладнішій ситуації - "Запоріжсталь", ММК ім. Ілліча, "Arcelor Mittal Кривий Ріг", Дніпровський метзавод ім. Петровського, "Дніпроспецсталь" та інші.

 

"Тому ті підприємства, які не мають можливості нормально працювати, через безвихідну ситуацію виставляються на продаж. Якби вони були прибутковими, навіщо їх продавати?" - сказав В. Харахулах щодо ситуації навколо "Запоріжсталі", основні акціонери якої мають намір продати підприємство.

 

За матеріалами: Економічна правда

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.