Новости Экономика банклогістика

Україна пасе задніх за ефективністю логістики

base article image

Згідно з оцінками Світового банку, Україна опинилася на 102 місці зі 155 країн світу за індексом логістичної ефективності.

Про це сказав автор звіту від Світового банку Лаурі Ояла.
 
“З 2008 року ці логістичні бар’єри, за нашими оцінками, у фінансовому вираження коштують українському приватному сектору до 3% ВВП. Щоправда їх усунення займе не рік, а 5-10 років за даної ситуації в Україні”, - відзначив він.
 
За словами директора СБ у справах України, Білорусі та Молдови Мартіна Райзера “важливу роль у такій негативній оцінці логістичної ефективності України грає розбалансованість експортних та імпортних шляхів - коли Україна продає в одному напрямку, а купує в іншому. Це ускладнює життя бізнесу. Врахуйте ще й те , що сьогодні Україна далеко не повністю використовує свій торговий та транзитний потенціал”.
 
Експерти, насамперед, негативно оцінили українські митні процедури, складність контролю та високий рівень корупції в країні.
У разі усунення усіх цих перепон вітчизняний бізнес зекономив би чималі гроші, констатують автори дослідження.
 
За оцінками Світового банку, загальні видатки на логістику в торгівлі в Україні 2008 року становили 23 мільярди доларів - понад 12% ВВП. У кризовий 2009 рік ці витрати дещо зменшилися - через значний спад обсягів торгівлі. Щоправда, це не покращило оцінки логістичної ефективності країни.
 
За матеріалами: канал 24
 
Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.