Новости Экономика есм'ясо

ЄС відклав видачу Україні дозволу на експорт м'яса

base article image

Процес видачі дозволів українським виробникам м'яса птиці на постачання продукції в Євросоюз може затягнутися.

Про це повідомив перший заступник голови Комітету ветмедицини Володимир Горжеєв.

В інспекторів Генерального директорату Єврокомісії з охорони здоров'я і захисту прав споживачів Євросоюзу (САНКО), які минулого тижня завершили перевірки в Україні, виникла низка питань до системи держмоніторингу вмісту в м'ясі важких металів, антибіотиків та гормону росту.

У четвер представники САНКО завершили перевірки в Україні.

Раніше глава комітету Іван Бісюк зазначав, що перевірка може стати останньою, і Єврокомісія вже до кінця року дозволить постачати м'ясо птиці в ЄС. "Інспектори відвідали українські підприємства, лабораторії, побували в комітеті. Попередній звіт вони повинні надіслати наприкінці червня, - розповів пан Горжеєв. - Можна сказати, що в цілому вони задоволені результатами перевірок". Українські виробники м'яса птиці зацікавлені в поставках до Євросоюзу, який є другим за величиною ринком м'яса в світі після Китаю.

За словами джерела в комітеті, зауважень до роботи підприємств у інспекторів не виникло, проте вони повідомили, що перед прийняттям остаточного рішення можуть прибути повторно, щоб перевірити виконання Держпрограми моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднюючих речовин у тваринницькій продукції, на реалізацію якої необхідно 36,1 млн грн, а в держбюджеті не передбачено ні копійки. З 2004 року в Україні щорічно проводяться дослідження вмісту в продукції солей важких металів, антибіотиків та гормону росту.

Отримати коментарі в прес-службах Комітету ветмедицини й українського представництва Єврокомісії в Україні вчора не вдалося. "Цього року коштів на фінансування програми ми ще не отримали, - підтвердив директор Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (досліджує зразки, відібрані в рамках програми) Артур Абрамов, - тому поки її виконано на 50%". Пан Абрамов пояснив, що антибіотики можуть потрапити в продукцію, якщо підприємство порушує ветеринарне законодавство і виробляє забій тварин, що проходили лікування, раніше від покладених термінів.

Гормон росту ж використовується для того, щоб скоротити період досягнення тваринам забійної ваги, говорять експерти. За їх словами, вживання м'яса птиці, що містить антибіотики, може викликати алергічну реакцію або знизити ефект від лікарських препаратів у людей, які проходять курс лікування. Вживання м'яса з гормоном росту призводить до порушення обміну речовин і викликає ожиріння.

Про питання інспекторів САНКО до системи держмоніторингу вмісту ветеринарних препаратів та забруднюючих речовин у тваринницькій продукції відомо і голові Спілки птахівників України Олександру Бакуменку. "Ми маємо намір добитися внесення змін до держбюджету, які стосуються виділення фінансування", - заявив він. "Якщо цього не відбудеться, процес отримання дозволів на постачання в ЄС вдасться відновити не раніше, ніж через три роки", - підтвердило джерело газети в комітеті ветмедицини.

За матеріалами: КоммерсантЪ-Украина.
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.