Новости Экономика мінрегіонбуджильекредит

Мінрегіонбуд наказав губернаторам підготувати інформацію щодо відмови банками кредитувати добудову об'єктів житла

base article image

Підприємства Донецької, Дніпропетровської, Полтавської та Харківської областей виконують третину загального обсягу будівельних робіт в Україні.

Про це сказав міністр регіонального розвитку та будівництва України Володимир Яцуба під час наради з питань розвитку будівельної галузі та житлового будівництва, яка пройшла в місті Святогірськ Донецької області, повідомили ГолосUA в прес-службі відомства.

Міністр поінформував, що за обсягами виконаних будівельних робіт провідні місця серед 27 регіонів займають Донецька область (2 місце), Харківська (3) та Дніпропетровська (4), а Полтавська та Луганська області – 8 і 10 місця відповідно. В останній п’ятірці – Сумська область (23).

В. Яцуба зазначив, що, не дивлячись на всі труднощі, будівельні підприємства продовжують наповнювати державний бюджет через сплату податків. За чотири місяці цього року будівельними підприємствами сплачено податків більше 1 мільярда гривень.

Очільник Мінрегіонбуду наголосив, що місцевим органам влади необхідно працювати над розгортанням будівництва доступного житла. Для цього потрібно завершити прийняття регіональних програм будівництва доступного житла, передбачити видатки на таке будівництво у місцевих бюджетах, під час планування територій населених пунктів передбачати земельні ділянки, забезпечені відповідною інфраструктурою, заборонити використання таких земельних ділянок для інших цілей.

В. Яцуба нагадав, що у державному бюджеті на 2010 рік передбачено виділити Мінрегіонбуду на будівництво доступного житла 1 мільярд 40 мільйонів гривень.

«Нами розроблено порядок використання цих коштів. Громадянам за їх згодою буде надаватися державна підтримка шляхом сплати 30 відсотків його вартості, як це передбачено антикризовим законом. При цьому в будівельну галузь додатково буде залучено ще 2 мільярди гривень від громадян, які сплатять решту вартості. Це дасть можливість отримати більше 10 тисяч квартир», - зазначив міністр.

Він також додав, що за дорученням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова найближчим часом уряду необхідно подати пропозиції щодо добудови незавершених житлових об'єктів зі ступенем готовності більше 70%. В. Яцуба звернувся до керівників регіонів, а на нараді були присутні керівники Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Харківської, Полтавської та Сумської областей з тим, щоб вони ретельно вивчили питання кредиторів тих об’єктів, які визначені для добудови, і підготували відповідну інформацію Прем’єр-міністру України, в тому числі й інформацію, яка стосується відмови банківських установ надавати кредити для добудови об’єктів житла.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.