Новости Экономика правительствореформипрезидент

Азаров готовий взяти на себе реалізацію економічних реформ

base article image

Кабінет міністрів України зобов'язується реалізувати всі економічні реформи Президента.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров за підсумками засідання комітету з економічних реформ, передав кореспондент ГолосUA.

«Я безумовно підтримую програму реформ і готовий взяти на себе реалізацію в повному обсязі того плану, який доповідався», - сказав він.

За його словами, за перші п'ять місяців цього року «країна продемонструвала обнадійливі цифри економічного зростання та інфляції». «Я готовий доповісти, що в принципі ситуація в бюджетній сфері стабільна і протягом червня будуть забезпечені всі необхідні виплати. Ми прийняли бюджет з дефіцитом 5,3%, а реальний дефіцит зараз значно менший. Я думаю, що по всім показникам за результатами року ми вийдемо на цифри, які закладено в бюджеті», - пообіцяв голова уряду.

Він похвалився тим, що уряду вдалося стабілізувати ситуацію в «Нафтогазі України». «Останні два місяці розрахунки з Росією «Нафтогаз» проводив абсолютно без фінансової допомоги бюджету», - наголосив він.

М. Азаров також відзначив здобуття в підготовці до Євро-2012. «За два місяці ми провели розрахунків по Євро-2012 більше, ніж за весь попередній рік, і нам вдалося значно прискорити темпи на об'єктах, пов'язаних з Євро-2010», - зауважив Прем'єр-міністр.

При цьому М. Азаров поскаржився, що за п'ять місяців поточного року уряд виплатив 15 млрд. грн. внутрішнього боргу. «Ще 5 млрд. грн. доведеться сплатити в червні. Це результат короткострокових запозичень на внутрішньому ринку, які проводив попередній уряд. Для прикладу, 15 млрд. грн. - це річний бюджет Міністерства оборони України», - сказав він.

Водночас він запевнив, що уряд сподівається отримати додатково близько 10 млрд. грн. до державного бюджету завдяки підвищенню акцизів на алкоголь, тютюн та паливо.

Як повідомляв ГолосUA, сьогодні під головуванням Президента України відбулося засідання комітету з економічних реформ.

А. Береза
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.