Новости Экономика банкикредит

Банки можуть виселити на вулиці 2 млн. позичальників

base article image

Банки можуть отримати дозвіл відбирати заставне майно позичальника у випадку двомісячної затримки сплати по кредиту.

Про це заявив голова координаційної ради асоціації антиколекторів та правозахисників «Ваша Надія» Федір Олексюк на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, про це йдеться у відповідному законопроекті, підготовленому Національним банком України і вже зареєстрованому у Верховній Раді. «Йдеться про  розроблений  Національним  банком України проект змін до низки законів, спрямованих на захист прав кредиторів. Цей проект був ініційований банками, які намагаються зменшити  збитки від дій позичальників, які, нібито, ухиляються від сплати боргів різними методами», - сказав він.

Ф. Олексюк підкреслив, що антиколектори та правозахисники України підтримують судову реформу нової влади, але вони виступають категорично проти тих дій, які зараз намагається чинити НБУ. «Він (проект закону – ред.) передбачає порушення вже існуючих законодавчих актів України, порушення Конвенції прав людини та Конвенції захисту дітей», - наголосив експерт.

«Мова йде про те, що банкам буде дозволено забирати заставне майно, особливо там, де є зареєстровані і проживають діти, без згоди опікунської ради. У законопроекті говориться про те, якщо два місяці не заплатив, банк має право забрати транспортні засоби. У багатьох випадках все це дозволяється робити без згоди судових органів. Можна тільки передбачити, які результати від цього будуть», - зазначив Ф. Олексюк.

Він нагадав, що в Україні є близько 4,5 млн. позичальників, з яких близько 2 млн. брали кредити під заставу майна. У випадку, якщо зазначений проект закону буде прийнятий парламентом, як він зауважив, відбудеться соціальний вибух. «Хотів би звернути увагу Президента, влади на те, що це призведе до багатьох проблем. У першу чергу це те, що люди будуть викинуті на вулицю з малими дітьми. Невже влада має стільки можливостей, щоб забезпечити їх житлом», - підкреслив він.

А. Йовик

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.