Новости Экономика газпромоплатапідтвердження

"Газпром" підтвердив оплату "Нафтогазом" травневих постачань газу

base article image

"Газпром" підтвердив оплату "Нафтогазу України" рахунку за травневі постачання газу.

Про це повідомили в управлінні інформації російського холдингу, не уточнивши точну суму оплати.

Нагадаємо, що компанія перерахувала "Газпрому" понад 730 млн. дол. за імпортований в травні 2010 році природний газ.

Згідно з даними прес-служби української компанії, відповідно до умов додаткової угоди до базового контракту, яка укладена між компаніями 21 квітня 2010 року, ціна імпортованого в квітні природного газу визначалася з урахуванням знижки у розмірі 100 дол. за 1 тис. куб. м. За неофіційними даними, Україна використовувала в квітні 1,8 млрд. куб. м газу. Вартість цього ресурсу без знижки склала б близько 600 млн. дол., із знижкою - 425 млн. дол. при пільговій ціні газу 236 дол. за 1 тис. куб. м.

Як заявляв 29 квітня заступник голови правління ВАТ "Газпром" Валерій Голубєв журналістам в Астрахані, ціна на газ для України в II кварталі 2010 року складе 236 дол. за 1 тис. куб. м з урахуванням знижки, уточнивши, що без знижки ціна склала б 336 дол. за 1 тис. куб. м.

Україна повинна оплачувати спожитий газ не пізніше 7 числа місяця, наступного за розрахунковим. По укладеним 21 квітня 2010 року російсько-українським угодам, зниження ціни на російський газ для України складе 30%, але не більше 100 дол. за 1 тис. куб. м газу. Зменшена ціна розповсюджуватиметься на обсяги постачань в 30 млрд. куб. м в 2010 р. і 40 млрд. куб. м - в подальші роки.

За матеріалами: РБК-Україна
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.