Новости Экономика кризисукраина

У Януковича ще не бачать причин панікувати через другу хвилю фінансової кризи

base article image

Підстав панікувати в Україні через другу хвилю світової фінансової кризи поки що немає.

Про це перший заступник Адміністрації Президента України Ірина Акімова заявила в ефірі «Великої політики» на «Інтері».

За її словами, міжнародні експерти не мають одностайної думки з приводу чи варто очікувати другої хвилі фінансової кризи.
«Говорять про можливість цієї кризи… Так, ці ризики є, пов’язані з бюджетними дефіцитами в європейських країнах, але на скільки ця криза вірогідна, повториться вона чи ні – однозначної відповіді немає», - наголосила вона.

При цьому І. Акімова підкреслила, що не бачить потреби нагнітати ситуацію навколо ймовірності нових фінансових ризиків серед населення.
«Піднімати паніку жодних приводів для цього на сьогоднішній день немає. Якщо ми візьмемо ситуацію з Національним банком, коли говоримо про валюту, то зараз рівень резервів відповідає нормам, які відповідають світовим стандартам. Тому ризики є, але ми до них набагато більше готові, ніж раніше», - запевнила вона.

На переконання чиновниці, в Україна зараз «немає великої проблеми платіжного балансу, як це було минулого року».
«Він вирівнявся і за оцінками, до речі, спеціалістів Світового банку та МВФ він може навіть бути трохи позитивним цього року. Що це означає? Це означає, що такого великого тиску на курс валюти в сторону її девальвації на сьогодні немає», - зазначила І. Акімова.

Нагадаємо, що восени 2008 року Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко запевняла, що «ніяка криза не торкнеться України». Як відомо, за підсумками 2008 року Україна вийшла до лідерів країн, економіка та валюта яких найбільше постраждали від світової фінансової кризи.

А. Береза
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.