Новости Экономика жкхсубсидии

МінЖКГ пропонує знизити поріг для отримання субсидій

base article image

Міністерство житлово-комунального господарства пропонує уряду розглянути питання про можливість зниження порогу для отримання громадянами житлових субсидій з 20% до 15%.

Про це на нараді з питань розрахунків за газ заявив міністр з питань житлово-комунального господарства Олександр Попов.

Він підкреслив, що такий захід дасть змогу поліпшити розрахунки населення за споживані енергоресурси.

«Населення не сплатило послуги на 5,6 млрд. грн. І ми дійшли висновку, що приблизно 7% споживачів, я маю на увазі населення, вже системно не оплачують спожиті комунальні послуги, і приблизно половина цього числа населення - це люди, які, в принципі, могли б це робити, проте із соціальних причин вони не дотягують до рівня отримання субсидій. І тому не платять. У нас прохання: якщо можна, то доручити нашому міністерству, Міністерству соціальної політики і Мінфіну зробити розрахунки щодо можливості зниження порогу субсидій з 20% до 15% для того, щоб, по-перше, додатково захистити людей, а по-друге, ми б значний борг, який накопичився в цих людей, могли б реструктуризувати. І потім віддати в рахунок їхньої оплати», - сказав О. Попов.

Як повідомляв ГолосUA, Комітет з економічних реформ прогнозує приведення роздрібних цін на природний газ для споживачів (у тому числі для населення й промислових споживачів) до економічно обґрунтованого рівня до 2015 року. Про це йдеться у програмі економічних реформ на 2010-2014 роки, оприлюдненій на сайті Президента України.

У результаті рівень тарифів має відшкодовувати всі економічно обґрунтовані витрати на видобуток, транспортування, зберігання, розподіл і постачання (з огляду на інвестиційну складову) для всіх категорій споживачів.
Раніше міністр житлово-комунального господарства України Олександр Попов повідомив, що домовленості, які українська влада підписала з Росією щодо нової ціни на імпортований природний газ, дозволять не підвищувати ціни на житлово-комунальні послуги.

За матеріалами: УНІАН
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.