Новости Экономика мвф кредитвидатки

Пинзеник: Не скоротимо видатки Держбюджету — не отримаємо кредит від МВФ

base article image

Якщо не піти на урізання видатків у соціальній та енергетичній сфері, Міжнародний валютний фонд не відновить програму кредитування України.

Таку думку висловив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник під час круглого столу «Антикризові стратегії для України: як відновити кредитування економіки».

За його даними, дефіцит Держбюджету цього року може сягнути 170 мільярдів гривень.

На думку В. Пинзеника, вирішення проблеми розриву між державними доходами та витратами лежить в площині скорочення бюджетних видатків, «бо вирішити проблему за рахунок доходів чи якихось інших «ліків» неможливо».

Голова Всеукраїнського фонду підтримки реформ висловив висловив, що шляхи подолання проблеми слід шукати передусім у соціальній політиці (найбільша проблема — дефіцит Пенсійного фонду) та енергетичній (бюджетні компенсації різниці цін на газ для населення та НАК «Нафтогаз» та субсидування вугільної промисловості).

З такими тезами не погодився директор Інституту економіки та прогнозувався НАН України Валерій Геєць. За його словами, говорити про безальтернативність скорочення видатків при вирішенні питання бюджетного дефіциту «докорінно неправильно». Проблему, на думку експерта, можна вирішити й через податкове навантаження, відповідно до світових тенденцій, коли «податки на багатих ростуть».

Крім того, науковець висловив сумнів у доцільності залучення з МВФ 20 млрд доларів, як це планує зробити уряд. Він зауважив, що достатніми можуть виявитися «один-два транші», тому що спостерігається зростання притоку валютних інвестиції в Україну.

За матеріалами: Дзеркало тижня
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.