Новости Экономика мебліукраинаэкономика

IKEA відклала вихід на український ринок

base article image

Магазини IKEA - найбільшого продавця меблів у світі - найближчим часом в Україні не з'являться. 7 червня компанія оголосила про припинення пошуку земельних ділянок і будівництва першого магазину в Одеській області.

Про це повідомила у понеділок керівник служби зі зв'язків з громадськістю компанії в Росії і СНД Оксана Белайчук.

"Група вважає роздрібний ринок України цікавим у довгостроковій перспективі. Однак на сьогодні керівництво IKEA вирішило відкласти плани з будівництва тут ТЦ. Від майданчика в Одеській області ми не відмовляємося", - підкреслила О. Белайчук. За її словами, IKEA сконцентрується на розвитку вже працюючих торгівельних центрів у світі.

Тим не менш, закупівельний офіс IKEA в Україні, розширить свою діяльність. "Ми хочемо забезпечити подальший розвиток співпраці з виробниками меблів і товарів для дому, продукція яких буде експортуватися в магазини IKEA по всьому світу", - зазначила вона. Головним ринком збуту для IKEA є Західна Європа - там у компанії розміщені близько двохсот супермаркетів. Сировина ж корпорація в основному одержує в східноєвропейських країнах - для роботи в цьому регіоні в 1991 році IKEA створила групу компаній Swedwood, в основному займається деревообробкою. На сьогодні група об'єднує 46 підприємств, більше всього їх у Польщі, Словаччині, Угорщині та Росії.

Про складнощі розвитку на українському ринку IKEA заявляла ще в 2005 році одночасно із заявами про рішення вийти в країну. Тоді керівництво компанії заявило про намір побудувати у великих містах України шість ТЦ Мега, інвестувавши $ 1,7 млрд. Перший об'єкт компанія планувала відкрити в Києві, недалеко від аеропорту Бориспіль, але так і не змогла домовитися з міською владою про виділення земельної ділянки. Згодом компанія розглядала ділянки в Дніпропетровську, а восени минулого року оголосила про покупку землі в Одеській області. "Я зустрічався з Леонідом Кучмою в 2004 році і з усіма прем'єр-міністрами по кілька разів, і з Віктором Ющенком, і нещодавно з Віктором Януковичем - і всі вони заявляли, що хочуть нам допомогти, - заявив у березні цього року екс-гендиректор IKEA в Росії Леннарт Дальгрен, що працював також в Україні. - У системі IKEA немає коштів на підкуп. З чого б земля в Києві коштувала в три рази дорожче, ніж в Москві або в Лондоні? "

Керівник департаменту торговельної нерухомості Colliers International в Україні Наталія Кравець зазначила, що для IKEA було важливо почати розвиток зі столиці, де компанія так і не змогла знайти підходящу ділянку. "Минулого року, коли з'явилися вакантні земельні ділянки, компанія знов почала активно шукати площі в Києві, але знайти ділянку площею 25-55 га досить складно", - зауважив заступник директора консалтингової компанії Української торговельної гільдії Віталій Бойко.

IKEA - світовий лідер з виробництва та продажу меблів і товарів для дому. Створена в 1943 році шведським підприємцем Інгвар Кампрад. У 37 країнах працюють близько 297 магазинів IKEA. Виручка у фінансовому році (закінчився 31 серпня 2009 року) - 21,5 млрд євро (+1,4% до 2008 року). Належить створеному топ-менеджментом компанії в 1982 році нідерландському фонду Stichting Ingka Foundation, головна компанія групи - Ingka Holding B.V.

За матеріалами: Комерсант-Україна
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.