Новости Экономика суд нафтогазрешение

Рішення Стокгольмського суду – це перемога для “RosUkrEnergo” і програш для України — експерт

base article image

Рішення Стокгольмського арбітражного суду – це перемога для “RosUkrEnergo” і програш для України.

Таку думку експерт Валерій Боровик висловив в ексклюзивному коментарі кореспонденту ГолосUA.

«Це виграш, це однозначно виграш для “RosUkrEnergo”, а те, що пан Дмитро Фірташ (газовий бізнесмен — ред.) хотів гроші, а не газ, то це він хотів пограти на ціні природнього газу. А для України це стало однозначною поразкою. Експропріація газу попереднім премєр-міністром Юлією Тимошенко стало міною уповільненої дії, яка могла вибухнути і вибухнула», - зазначив він.

Водночас, на думку експерта, треба дочекатися моменту визнання цього рішення українським судом. «Ми знаємо, як наші українські суди приймають рішення, як вони прислуховуються до волі тих, хто знаходиться в кабінетах на вул. Банковій та вул. Грушевського, тому я б хотів сказати, що з того, як саме буде імплементовано рішення, і буде видно чи влада відстоює національні інтереси України, чи комерційні інтереси приватних осіб і корпоративні інтереси компаній, які непрозоро працювали і працюють на ринку України», - наголосив він.

Нагадаємо, компанії «Нафтогаз» та RosUkrEnergo оскаржують приналежність 11 мільярдів кубометрів газу з березня 2009 року. Кожна зі сторін стверджує, що є власником палива, яке зараз знаходиться в сховищах «Нафтогазу». Український уряд підтримав держкомпанію, а RUE звернувся до суду і зажадав від холдингу відшкодування збитків за «викрадений» газ у розмірі 5,4 мільярдів доларів.

У квітні 2010 року суд прийняв рішення на користь «RosUkrEnergo» і зобов'язав «Нафтогаз» сплатити трейдеру 197 мільйонів доларів боргу за газ, що поставлявся «RosUkrEnergo» в 2008 році. У червні Стокгольмський арбітражний суд прийняв рішення, згідно з яким український держхолдинг не тільки повинен повернути компанії Д. Фірташа 11 мільярдів кубометрів газу, але й віддати додаткові 1,1 мільярдів кубометрів за порушення умов контракту.

З 2006-го по 2008 рік «RosUkrEnergo» був ексклюзивним постачальником газу в Україну, однак з 2009 року був виключений зі схеми поставок палива в країну. На той момент у сховищах «Нафтогазу» у RUE залишалося близько 11 мільярдів кубометрів газу.

А. Береза
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.