Новости Экономика нафтогазсуд помилки

Рішення Стокгольмського суду допоможе “Нафтогазу” уникати помилок у майбутньому - експерт

base article image

Передача НАК «Нафтогазом України» компанії RosUkrEnergo 11 млрд. кубометрів газу - це стимул, який в подальшому допоможе уникнути таких помилок.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю кореспонденту ГолосUA сказав експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут.

“Вирішення кризової ситуації негативними для України, власне “Нафтогазу” наслідками - це стимул для того, щоб в подальшому не повторювати такі помилки, і у випадку, якщо з цього ми візьмемо певний урок, - сказав він.

На думку експерта, позитивним було би, змінилась модель функціонування енергетичного ринку. “Якщо ринок будуватиметься на ліберальній, конкурентній основі, то влада стимулюватиме залучення незалежних постачальників газу, оскільки, не можуть відносини будуватись тільки по осі “Газпром” — “Нафтогаз”, є й інші постачальники, які могли бути зацікавлені у постачанні на український ринок”,- відмітив він.

При цьому експерт вважає, що такими спірними питаннями Україна може вийти на більш якісний енергетичний рівень. “Підводячи межу між суперечками можна в решті-решт вийти на ту конфігурацію, від якої можна відштовхнутись і вивести енергетику на більш якісний рівень. Але, це можна зробити не стільки завдяки цій суперечці, а завдяки зусиллям, які можуть бути прийняті сьогодні командою, які будуть працювати на реформами в цій області ”,- переконаний фахівець.

О. Нарбут не виключив, що “якби ця ліберальна модель на сьогодні формувалась, то союзниками по окремій частині дій у переговорному процесі між Україною та Росією могли б бути незалежні російські виробники газу, наприклад, “Новотек”, “Лукоіл”.

Нагадаємо,8 червня Стокгольмський арбітражний трибунал виніс ухвалу в ході тривалого спору між компанією RosUkrEnergo AG (Швейцарія) і НАК «Нафтогаз України» щодо експропріації «Нафтогазом» в січні 2009 року 11 млрд. куб. м газу, що належав RosUkrEnergo.

До того ж , Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив, що RosUkrEnergo одержить від «Нафтогазу» додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 млрд. куб. м газу як неустойку за порушення умов контракту.
 
Дане рішення є наступним після раніше ухваленого рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу від 30 березня 2010 року про відшкодування RosUkrEnergo близько 200 млн. доларів за різні порушення «Нафтогазом» умов контрактів щодо постачання, транзиту й зберігання газу. Дане, раніше прийняте рішення, також набирає чинності і тому вказана вище сума має бути тепер виплачена RosUkrEnergo як частина цього нового рішення.

О. Оснач

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.