Новости Экономика черкасызаборгованістькомунальники

Черкаські комунальні підприємства заборгували Пенсійному фондові майже сім мільйонів гривень

base article image

Заборгованість черкаських комунальних підприємств перед Пенсійним фондом сягнула критичних розмірів.

Про це сьогодні під час сесії міської ради повідомила перший заступник начальника управління Пенсійного фонду в Соснівському районі Черкас Ольга Котенко, передав кореспондент ГолосUA.

За її словами, до комунальних підприємств не можна застосовувати заходи примусового стягнення. “Тим часом, на 1 червня цього року заборгованість до Пенсійного фонду мають сім комунальних підприємств і вона становить 6,9 мільйонів гривень. Найбільші боржники — “Черкасиелектротранс” — 5, 9 мільйонів гривень та “Аеропорт “Черкаси” — 984,6 тисяч гривень”, - зазначила О. Котенко.
 
Вона також повідомила, що проблема несвоєчасних розрахунків у Пенсійний фонд негативно впливає не тільки на стабільність пенсійних виплат. “На цих підприємствах працюють 498 громадян, які через несплату внесків втрачають свої пенсійні права. Більше того, через неповні розрахунки органи фонду змушені застосовувати визначені чинним законодавством заходи впливу до цих підприємств. Це фінансові санкції, пеня, що призводить до погіршення їх фінансового стану. На мою думку, таке неефективне управління має негативні соціальні наслідки та унеможливлює в майбутньому виконання їх господарських функцій”, - підсумувала О. Котенко та попросила створити комісію, яка б опрацювала цю проблему, зважила можливості міського бюджету і внесла пропозиції щодо відновлення платоспроможності комунальних підприємств міста або їх ліквідації.

У свою чергу міський голова Черкас Сергій Одарич дав доручення департаменту економічної політики в місячний термін подати міській раді пропозиції та інформацію щодо оздоровлення підприємств та шляхів погашення заборгованості до Пенсійного фонду, а також передбачити кошти для погашення заборгованості при реформуванні бюджету за підсумками першого півріччя.

В. Середа
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.