Новости Экономика приватизация власність

Експерти пропонують скоротити частку державної власності необхідно до 15-20%

base article image

Частку державної власності в українській економіці найближчими роками необхідно зменшити до 15-20%, а не до 25-30%, як передбачено в поданій президентом Віктором Януковичем Програмі економічного розвитку. Про це в статті для "Дзеркала тижня" пише головний науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних реформ НАН Анатолій Гальчинський.

За словами експерта, він активно підтримує поглиблення приватизаційних процесів в країні. "Держава була і залишається неефективним власником, тому будь-які очікування покращень позбавлені сенсу", - пояснює Гальчинский.

У зв'язку з цим експерт відзначає, що частка державної власності з нинішніх 37% повинна знизитися до 15-20%.

Крім того, за словами Гальчинського, в Програмі економічних реформ необхідно відкорегувати темпи зростання цін. Зокрема, необхідно поставити завдання задля досягнення 5-6-процентного бар'єру інфляції не в 2014-му році, а вже в наступному. Без цього, говорить експерт, не з'являться дешеві кредити, на які усі чекають.

Коментуючи Програму економічних реформ в цілому, Гальчинський вважає, що документ потребує суттєвого доопрацювання. При цьому експерт позитивно оцінив те, що Програма була підготовлена в стислі терміни і оголошена публічно. "П'ять попередніх років цього не було, усе робилося за принципом "сьогоднішньої доцільності", - відзначив він.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.