Новости Экономика польшаукраинагаз

Польський мільярдер купив українську приватну газовидобувну компанію

base article image

Компанія “Kulczyk Oil Ventures Inc”, якою володіє польський бізнесмен Ян Кульчик, придбала 70% українського газодобувного підприємства “КУБ-Газ” вартістю 25 млн. доларів.

Про це йдеться в повідомленні “Kulczyk Oil”.

Продавець — компанія-продавець “Gastek LLC” (США) — залишається прямим власником 30% акцій КУБ-Газу.

Операція завершена 11 червня 2010 після сплати “Kulczyk Oil” залишку суми.

“КУБ-Газ” є одним з найбільших приватних видобувачем природного газу в Україні, який продає 75% сировини для компаній, що займаються оптовою торгівлею газом і 25% безпосередньо для промислових споживачів.

Основні активи “КУБ-Газа” складаються з чотирьох родовищ газу в Дніпровсько-Донецькому басейні.

“Kulczyk Oil Ventures Inc” залучила 314,5 млн. польських злотих (близько 95 млн. доларів за курсом Національного банку Польщі на 24 травня) від первинного публічного розміщення акцій на Варшавській фондовій біржі 25 травня.

За даними Міністерства палива і енергетики, “КУБ-Газ” за підсумками 2009 року видобула 67,4 млн. куб. м газу, що на 22,5% менше ніж у 2008. Видобуток нафти українською компанією склала 1,2 тис. тонн що більш ніж на 50% менше ніж у 2008 році.

Канадська “Kulczyk Oil” контролюється компанією “Kulczyk Holding”, основним активом якої є інвестиційна група “Kulczyk Investments”.

У сферу інтересів групи входять нафтогазова галузь, хімічна та автомобілебудівна промисловість, енергетика, сфера нерухомості та інфраструктурні проекти.

Компанію контролює її засновник, польський бізнесмен Ян Кульчик, фінансовий стан якого, за оцінкою журналу “Forbes”, в 2006 році складав більше 1 млрд. доларів.

За матеріалами: Українські Новини

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.