Новости Экономика кодексналоги гна

Новий податковий кодекс надає ДПА поліцейських повноважень

base article image

Нові правила, визначені у ініційованому урядом Податковому кодексі, надають Державній податковій службі поліцейських повноважень.

Про це заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової та регуляторної політики і підприємництва Ксенія Ляпіна заявила на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

За її словами, у випадку підтримки Кодексу у парламенті ДПА «перебере на себе абсолюто невластиві їй функції». «Як на мене, то низка норм, які внесені в розділ про адмінстративні порушення, є вже не просто фіскальними, а поліцейськими. Наприклад, податкове опитування будь-якої фізичної особи при перевірці правильності нарахування податків. Що це таке? Ну наприклад, на підприємство приходить податківець і може опитувати кожного працівника, але це вже, фактично, функція органів дізнання, функція слідчого органу, яким податкова не є!», - наголосила народний депутат.

Окрім цього вона зазначила, що у новому Податковому кодексі передбачено, що «ДПА отримує право викликати фізичну особу до своєї будівлі для проведення бесіди у час, встановлений Кабінетом міністрів України». «Ще що, якась повістка? У нас для цього є правоохоронні органи! Тому, як на мене, ці речі, це функції, передбачені новим кодексом, зовсім не властиві і не притаманні податковій інспекції», - підсумувала вона.

А. Береза
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.