Новости Экономика нафтогазценагаз

"Нафтогаз" просить уряд підняти ціну на газ

base article image

"Нафтогаз України" просить Міністерство палива та енергетики сприяти в прийнятті Нацкомісії з регулювання електроенергетики рішення про підвищення граничних цін на газ для промислових підприємств та бюджетних організацій.

Про це йдеться у офіційному листі голови правління НАК Євгена Бакуліна на ім'я міністра палива та енергетики Юрія Бойка.

Згідно з інформацією, ціни на газ хочуть підняти на 13,3%, або 266,08 грн., - до 2258 грн. за тисячу кубометрів.

Відповідно до документа, держхолдинг пропонує також провести ще одне збільшення, встановивши для цих категорій споживачів з 1 жовтня граничні ціни на рівні 2400 грн. за тисячу кубометрів. Таким чином, до кінця 2010 року ціна газу для промпідприємств та бюджетних організацій може зрости на 20,5%, порівняно з тією, що діє сьогодні, - 1992,8 грн. за тисячу кубометрів.

При цьому "Нафтогаз" пропонує встановити такі ціни, зокрема і для підприємств-виробників азотних добрив, вартість газу для яких зараз складає 1633,30 грн. за тисячу кубометрів.

Обґрунтовуючи необхідність коригування цін, компанія зазначила, що при встановленні нинішньої ціни НКРЕ не врахувало зміни ціни закупівлі імпортного газу (у І кварталі - 304,33 дол. за тисячу кубометрів, у ІІ кварталі - 232,85 дол. за за тисячу кубометрів), а також необхідного відшкодування витрат компанії, пов'язаних із закупівлею і реалізацією природного газу споживачам.

При цьому, за оцінками компанії, через невідповідність ціни реалізації природного газу цим категоріям споживачів, збитки "Нафтогазу" в першому кварталі склали близько 6 млрд. грн.

НКРЕ щомісяця переглядає рівень граничних цін для промспоживачів і бюджетних організацій з урахуванням коливань національної валюти щодо долара за курсом, зафіксованим на 1 січня 2009 року. У квітні регулятор знизив граничні ціни на газ на травень для промислових споживачів та бюджетних установ на 1,4%, або на 27,45 грн. за тисячу кубометрів, - до 1 992,8 грн. за за тисячу кубометрів. Дія цих цін продовжена НКРЕ на червень. Потреби підприємств - виробників азотних мінеральних добрив у природному газі забезпечуються за рахунок імпортованого природного газу.

Разом з тим, відповідно до постанов НКРЕ №1128 від 01.10.2009 р. і №350 від 01.04.2010 р. "Про затвердження граничного рівня ціни на природний газ для підприємств-виробників азотних мінеральних добрив", граничний рівень цін на природний газ для потреб цих підприємств становив у І кварталі 2010 року 1584,40 грн. за тисячу кубометрів, а в II кварталі 2010 року - 1633,30 грн. за тисячу кубометрів.

За матеріалами: УНІАН, Економічна правда
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.