Новости Экономика деньги банк

Фонд гарантування вкладів у кризу не здатен виконувати свою роль - банкір

base article image

Фонд гарантування вкладів під час кризи не здатен виконувати належну йому роль.

Таке переконання висловив голова правління “Укрсоцбанку” Борис Тимонькін під час інтернет-конференції на порталі Ліга.net, повідомила прес-службі Ліги фінансового розвитку.

“Я б, чесно, прикрив Фонд гарантування вкладів. Це швидше демагогічний прийом, який в некризовий час працює, а в кризовий свої зобов’язання перед масою осіб – юридичних та фізичних – він виконати ніколи не зможе. Це швидше психотерапія», - зауважив Б. Тимонькін.

У той же час він підтримав ідею внесення банками диференційованих внесків до Фонду гарантування вкладів в залежності від рівня відсоткових ставок за депозитами. Свою позицію він аргументував нагадуванням про докризові часи, коли ставки достатньо потужно коливалися: «Ми всі знаємо правило: банки, які готові платити дорожче за інших, роблять це не від хорошого життя. Можливість втрати коштів в цих банках, безумовно, вища. А далі всі платять за «поганих хлопчиків».  

Говорячи про доцільність передачі у Фонд гарантування вкладів функцію нагляду за банками, бо Нацбанку залишити тільки монетарну функцію, голова правління «Укрсоцбанку» сказав, що «теоретично» сенс є, але «в реаліях нашої країни – поки не варто».

Відповідаючи на питання про необхідності входження держави в капітал банку «Надра», Б. Тимонькін зазначив, що «цей банк на сьогодні є кращим майданчиком для державних грошей».

Щодо перспектив розвитку, зокрема, «Родовід банку» та банку «Київ» банкір зауважив, що ставиться до них «скептично». На його думку, санаційний банк в Україні – «повна нісенітниця», «в реаліях України – ще й в особливо великому розмірі».

За прогнозами Бориса Тимонькіна, сума збитків вітчизняної банківської системи в поточному році буде «значно меншою», ніж в минулому році.

І. Носальська


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.