Новости Экономика экономикареформи

Запропоновані економічні реформи не є реформами по суті — експерт

base article image

Запропонована главою держави Програма економічних реформ не містить реформи як такі.

Таку думку озвучив завідувач відділу економічної та соціальної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень, президент Центру антикризових досліджень, кандидат економічних наук Ярослав Жаліло на круглому столі, передав кореспондент ГолосUA.

«Ті перетворення, які запропоновані, — вони можуть називатися реформами, але це не є реформою по суті. Ані підвищення пенсійного віку, ні зміна ціноутворення — вони не несуть реформування загальногосподарського механізму, який має бути спрямований на новий принцип конкуренції і на формування політики зростання», - заявив Я. Жаліло.

На його думку, почати реформування у вітчизняній економіці необхідно із забезпечення дієздатності системи стабілізації національної економіки — «того, що сьогодні забезпечує мінімізацію основних проявів інфляції, стабілізацію динаміки платіжного балансу, стабілізацію динаміки валютного курсу» — а також із забезпечення дієздатності «стимулюючих заходів, які пов'язані із реалізацією бюджетної політики зростання і розвитку, політики на відновлення кредитування національної економіки», крім того — створення сприятливих умов для підприємницької діяльності, і забезпечення дієздатності системи соціального забезпечення.

М. Мамаєва
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.