Новости Экономика ебррдонеччинатеплопостачаннявода

ЄБРР готовий виділити Донеччині кредит за певних умов

base article image

Донецька область, шукаючи інвесторів для переоснащення системи водо- та теплопостачання, звернулася до Європейського банку реконструкції та розвитку. Банк готовий виділити гроші, якщо будуть виконані його вимоги.

Європейський банк реконструкції та розвитку добре знає бізнес у сфері комунального господарства і як він повинен функціонувати, наголосив представник цього кредитно-фінансового інституту Франсуа Годе і додав: «Але головне для нас, щоб проекти, які пропонуються, були енергоефективні, а після реконструкції тарифи відповідали якості послуг». У середу обласне керівництво представило на зустрічі з представниками ЄБРР проекти з переоснащення системи водо- та теплопостачання. Переговори відбулися в Донецьку.

Крім того, перш, ніж давати гроші, ЄБРР хоче відчути власне з боку комунальних структур реальне бажання щось змінити. Інвестицій для «галочки» не буде, наголосив Годе. Банкір зазначив, що оскільки комунальні структури, очевидно, не можуть гарантувати великого обсягу фінансування, то ЄБРР хотів би мати державні гарантії. Хоча вже в ході реалізації проекту, потреба в державних гарантіях може буде знята.

За словами Годе, банк хотів би взятися за такий проект, який можна було б якомога швидше реалізувати. Досвід свідчить, що найшвидше видимі зміни можна мати в системі водопостачання, зауважив представник банку. Так, суттєвий економічний ефект можна отримати моментально, якщо, наприклад, відразу замінити всі насоси, які були встановлені ще 40 років тому, поділився досвідом Годе.

Порушивши питання реконструкції системи теплопостачання, банкір звернув увагу на складність цього бізнесу. Це означає, що й підготовка таких проектів більш складна й тривала. Губернатор області Анатолій Близнюк, у свою чергу, сказав, що запасів вугілля в регіоні вистачить ще не 400 років. Тому, додав він, проекти з переводу теплопостачання з газу на вугілля є пріоритетними.

За матеріалами: Німецька хвиля 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.